TSO ile İşkur arasında yer tahsisi protokolü imzalandı

2536 kez okundu 13 Ock 2015 (14:20)

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ile Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu arasında yer tahsisi protokolü imzalandı.


TSO ile İşkur arasında yer tahsisi protokolü imzalandı

TSO binasının giriş katındaki 3 adet büroyu Türkiye İş Kurumu Silifke Merkez Müdürlüğüne ücretsiz olarak tahsis eden Kaynar, Müdür Kutlu ile imza protokolü imzaladı.

TSO Başkanı Kaynar, yaptığı açıklamada, “ Odamızın Teklifi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Mersin İl Müdürlüğü’nün destekleri ile Bakanlığa, İlçemizde bir Hizmet Merkezi açılması talep edilmiş ve Bakanlık Silifke’de bir hizmet Merkezi açılması için onay vermiştir. 5174 sayılı TOBB Kanununun da belirttiği üzere Ticaret ve Sanayi Odaları “Üyelerinin Müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerinin kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak amacı ile kurulan Kamu Kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur” tanımına uygun olarak İlçemize, İşadamları üyelerimize ve İş arayan gençlerimize, iş imkanı bulabilmesi konusuna destek olacağı düşünülerek İşkur Merkez Müdürlüğünün çalışacağı ortamı sağlamak amacı ile  hizmet binamızın giriş katında bulunan 3 adet büroyu  Türkiye İş Kurumuna tahsis etmiş bulunuyoruz.

İş kur hizmetlerini daha fazla vatandaşa, firmaya ulaştırmak amacı ile İlçemizde kurulacak bu Hizmet Merkezi, istihdamın korunması ve arttırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi, işsizliğin azaltılması ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere daha etkin ve etkili hizmet sunmayı amacı ile İş ve meslek danışmanları tarafından da üye firmalarımıza danışmanlık hizmeti verilecektir” dedi.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu da, ücretsiz yer tahsisi yapan oda Başkanı Kaynar ve yönetimine teşekkür ettiğini söyledi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)