SİTSO Başkanı Kaynar’dan siyasi partilere çözüm çağrısı

1312 kez okundu 22 Haz 2015 (11:50)

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, “Ekonominin kırılgan olması nedeniyle en kısa sürede partilerin uzlaşarak yeni hükümet kurmasını bekliyoruz” dedi.


SİTSO Başkanı Kaynar’dan siyasi partilere çözüm çağrısı

Başkan Kaynar, yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin 1,5 yıldır içinde olduğu seçim maratonunun 7 Haziran'daki genel seçimler ile sona ermiştir. 


AK Parti'nin hükümeti kuracak milletvekili sayısına ulaşamamış, bu nedenle yeni bir belirsizlik ortamı yaşanmış, Sandıktan iktidara da muhalefete de büyük puntolarla kısa sürede çözüm üretin'" mesajı çıkmıştır. 


Seçimlerin ardından "koalisyon", "azınlık hükümeti" veya "erken seçim" gibi seçenekleri tartışılmaya başlanmıştır. Elbette her bir seçeneğin kendine göre bir maliyeti var. Ancak, maliyeti en yüksek olan ise belirsizlik ortamı. Anayasal ve demokratik teamüllerin işlemesini ve bir an önce hükümetin kurulmasını, belirsizlik ortamından kurtulmayı arzu ediyoruz.


İş dünyası olarak, Bakanlar Kurulu'nu, yeni ekonomi yönetimini görmek ve Türkiye'nin kalkınması ve refahı için var gücümüzle çalışmaya devam etmek istiyoruz. 


Ekonominin kırılgan olması nedeniyle siyasi partilerin bir an önce uzlaşmasını ve yeni hükümet kurmasını istiyoruz” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)