Silifke'ye Fakülte Müjdesi

2299 kez okundu 24 Arl 2014 (06:01)

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke, Denizi, doğal güzellikleri, Tarihi ve Turizmiyle Mersin'in önemli ilçelerinden birine Fakülte Yakışacaktır..


Silifke'ye Fakülte Müjdesi

Silifke de, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Silifke Meslek Yüksekokulu ve Silifke Kaymakamlığı tarafından "Yükseköğretim Stratejileri ve Kurumsal İşbirliği" sempozyumu düzenlendi.

MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen sempozyumda yaptığı konuşmada, rektörlük görevine geldiğinden beri üniversiteye bağlı yüksekokulların bölümlerinin geliştirilmesi ve yöreye uygun fakülte ve bölümlerin açılması için girişimde bulunduğunu söyledi. 

Silifke’nin, tarım bakımından zengin olduğunu ifade eden Çamsarı, ilçeye ziraat fakültesi açılması için gerekli araştırma ve incelemelerin yapılacağını belirtti.

Kaymakam Şevket Cinbir de birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilerek, başarılı çalışmalara imza atılacağını kaydetti. 

Silifke’nin, coğrafi konumu, denizi, doğal güzellikleri, tarihi ve turizmiyle de Mersin'in önemli ilçelerinden olduğunu vurgulayan Cinbir, "Biz istiyoruz ki ilçemizde üniversitemiz, kaymakamlığımız, belediyemiz, odalarımız ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla el ele verelim, hareketlilik kazandıralım. Bunun için yöremiz insanının el birliğiyle çalışması gerekmektedir" Silifke ye 4 yıllık Fakülte için çalışacağız diye konuştu.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)