Silifke Belediyesinden ‘Bonzai’Ye Hayır’ Standı

2373 kez okundu 02 Ekm 2014 (08:48)

Silifke Belediyesi tarafından, şehrin en işlek caddesi olan Atatürk Anıt meydanına ‘Bonzai’ye Hayır’ standı kuruldu. Vatandaşları bireysel olarak ve ‘Bonzai’ye Hayır’ broşürleriyle bilgilendiren standı, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’ta, ziyaret etti.


Silifke Belediyesinden ‘Bonzai’Ye Hayır’ Standı

Silifke Belediyesi Kültür Müdürlüğü personelleri tarafından, vatandaşlar gün boyunca bilgilendirilerek, özellikle gençlere madde bağımlılığı ve uyuşturucu maddelerinin ne kadar tehlikeli olduğu anlatıldı. Standı ziyaret ederek, konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘İlçemiz genelinde başlatmış olduğumuz uyuşturucu maddeler ve özellikle Bonzai kullanımına hayır çalışması kapsamında, vatandaşlarımızı broşür dağıtarak bilgilendiriyoruz. Son dönemde kullanımı hızla yayılan ve özellikle gençler için büyük tehlike olan "Bonzai" adlı sentetik uyuşturucu madde yüzünden gencecik çocuklarımız ve gençlerimiz ölüyor.
İstiyoruz ki Türkiye genelinde bu bilgilendirmeler ve uyarılar daha geniş kapsamlı olarak yapılsın ve bu Bonzai denen maddenin üretimi ve yaygınlaşması yasaklansın. Fakat her gün görsel ve yazılı basından okuyoruz. Türkiye’nin her yerinden daha çok genç yaşta öğrencilerimiz ve gençlerimiz yok olup gidiyorlar. 
İşte Silifke Belediyesi olarak ilçemizde ve bölgemizde bu duruma sessiz kalmıyoruz, kalmayacağız da. Tüm gençlerimize şunu demek istiyorum. Damarlarımızdaki asil kanı kirletmeyin ve kirlettirmeyin’ diye konuştu. Belediye Başkanı Mustafa Turgut, çalışmalarının devam edeceğini, ulaşabildikleri herkesi bilinçlendireceklerini ifade etti.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)