Silifke Belediyesi 4. köprünün proje ihalesini geçekleştirdi

472 kez okundu 17 Ağs 2015 (14:09)

Silifke’de vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve şehre yeni bir vizyon kazandırmak için projeler üreten ve bunları bir bir hayata geçiren Silifke Belediyesi, ilçe halkına söz verdiği 4. Köprünün uygulama proje ihalesini gerçekleştirdi.


Silifke Belediyesi 4. köprünün proje ihalesini geçekleştirdi

‘20 M GENİŞLİĞİNDE VE 70 M UZUNLUĞUNDA OLACAK’

4. köprü inşaatının proje ihalesi, belediyemizce yapılmış olup üç firma bu ihaleye katılmış ve ihaleyi Su Yapı Mühendislik ve Müşavirlik Anonim Şirketi üstlenmiştir. Firma en kısa sürede projesini tamamlayıp, daha sonra yapım ihale aşamasına geçilecektir’ dedi.

Göksu Nehri üzerinde uygulanması planlanan projelerin bununla da sınırlı kalmayacağını açıklamalarına ekleyen Başkan Mustafa Turgut: ‘Tabi bizim hayalimiz bununla da sınırla değil. Göksu Nehri üzerinde çok büyük projeler yapmayı planlıyoruz. Nehrin yükseltilmesi, içerisinde teknelerin dolaşması, etrafında sosyal alanların oluşması, kafelerin, restaurantların bulunduğu bir Göksu hayal ediyoruz. Tabi bu uzun soluklu bir yolculuk… Ama bir yerden adım atmak gerekiyor. Şu an proje uygulama ihalemizi yaptık ve en kısa sürede yapım ihalesini gerçekleştireceğiz. İlçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.’

Silifke Belediyesi olarak kurumlar arası işbirliğine her zaman önem verdiklerini sözlerine ekleyen Turgut: ‘Yerel yönetimlerin merkezi yönetimlerle işbirliği çok önemli. Kurumlar arası istişare ortamında bu hizmetlerimizi yapıyor ve öncelikli görevimizin Silifke’yi kalkındırmak, geliştirmek ile sosyalleştirmek olduğunu savunuyoruz. Halkımızın desteğiyle Silifke’yi modern bir kent yapma yolunda adım adım çalışıyoruz’ dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)