Şehit Halisdemir Adına Hatıra Ormanı

351 kez okundu 01 Eyl 2016 (11:22)

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünce, 15 Temmuz şehitlerinin anısına Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir adını taşıyan hatıra ormanı kuruldu.


Şehit Halisdemir Adına Hatıra Ormanı

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünce, 15 Temmuz şehitlerinin anısına Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir adını taşıyan hatıra ormanı kuruldu.

Bölge Müdürlüğünden tarafından, Türkiye'nin geleceği için tanklara karşı vücutlarını siper ederken şehit olanların anısını yaşatmak için Mersin'de bir hatıra ormanı oluşturulmasına karar verildi.

Bu kapsamda çalışma başlatan Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Kaymakam Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş'un katılımı ile Silifke-Antalya karayolunun 30. kilometresinde 10 dekar alan üzerine her bir şehit için bir adet mazı, fıstıkçamı, mavi servi, kara servi ve harnup fidanı dikti.

Oluşturulan hatıra ormanına ise Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı verildi.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, yaptığı açıklamada, "15 Temmuz akşamı Fethullahçı terör örgütü tarafından girişilen darbe teşebbüsüne karşı; Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın çağrısı ile meydanlara koşup,tankların namlusuna karşı göğsünü siper eden vatandaşlarımız ile halkına namlu çeviren alçakları etkisiz hale getirmek için kahramanca mücadele veren güvenlik görevlilerimizden şehit olan birbirinden güzel insanların, Aziz Demokrasi Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı " oluşturduk.

Vatan sözkonusu olduğunda herşeyinden vazgeçebilen bir milletin mensubu olmak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığımız aynı zamanda büyük sorumlulukları beraberinde getirmektedir.Türk Milletinin herbir ferdinin; kendine düşen sorumluluğun bilincinde, yeri ve zamanı geldiğinde üzerine düşen vazifeyi yerine getirmek için her türlü fedakarlık ve kahramanlığı gösterme kararlılığında olduğu bir kez daha bütün dünyaya gösterilmiştir.

 

Aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Kahraman Gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Bu Aziz Millet seçtiği Lideri ve yöneticilerinin öncülüğünde aydınlık yarınlara doğru yoluna devam etmektedir. Milletimizin birlik ve dirliği daim olsun.Bu vatana ihanet edenler kahrolsun" dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)