Kültür Haftası Sanatçıları Belli Oldu

2588 kez okundu 03 Nis 2015 (20:11)

Silifke ilçesinde bu yıl 42'incisi düzenlenecek Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinliklerinde çok sayıda ünlü sanatçı sahne alacak.


Kültür Haftası Sanatçıları Belli Oldu

Silifke Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre 20-26 Mayıs tarihleri arasında 42'incisi Göksu yılı olarak kutlanacak etkinliklerde Bengü, Edip Akbayram, Bedia Akartürk, Pinhani,Gökhan Türkmen, İrem Derici ve Kubat sahne alacak. Etkinliğin sunuculuğunu ise Vatan Şaşmaz üstlenecek.

Belediye Başkanı Mustafa Turgut, 42 yıl önce başlatılan şenliklerin 1 hafta süren görkemli bir şölene dönüştüğünü söyledi.

Her yıl değişik ülkelerden gelen yabancı halk oyunları gurupları ve konukların etkinliklere renk kattığını ifade eden Turgut, "Kültür Haftası'na ayrı bir renk katan halk oyunları guruplarını belirlemek için görüşmelerimiz sürüyor. Gelecek olan halk oyunları gurupları yapacağı gösterilerle kültür haftamıza renk katacaklardır" dedi.

Turgut, hafta boyunca sportif faaliyetler, yarışmalar, açılışlar, sergiler ve konserlerin yapılacağını belirterek, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Uluslararası Silifke Kültür Haftamızı yine halkımızın, dernek, oda, kurum ve kuruluşların da katılımıyla büyük bir coşku içerisinde kutlamayı arzu ediyoruz. Tüm halkımızı kültür haftamıza katkı sunmaya davet ediyorum" diye konuştu.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)