Fırtınadan Zarar Görenlerin Yardımına Silifke Belediyesi Koştu

287 kez okundu 16 Arl 2016 (13:49)

Silifke’de şiddetli rüzgâr ve fırtınanın etkisiyle evleri zarar gören vatandaşların yardımına Silifke Belediyesi yetişti.


Fırtınadan Zarar Görenlerin Yardımına Silifke Belediyesi Koştu

Akdeniz bölgesinde etkisini sürdüren fırtınanın en çok etkili olduğu bölgelerinden biri de Yeşilovacık-Işıklı-Akdere-Atayurt ve Arkum mahalleleriydi. Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla önlemlerini alan Silifke Belediyesi, evleri zarar gören vatandaşlara imkânları ölçüsünde yardımcı oldu.

Belediye ekipleri Burunucu Mahallesinde ikamet eden 60 yaşında ki Yaşar Erdem’in evinin uçan çatısını vinç yardımıyla kaldırarak, onarım çalışmalarına yardım etti.

“BELEDİYEMİZE VE PERSONELİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yaklaşık iki gün süren ve Silifke bölgesini etkisi altına alarak büyük tahribatlara neden olan şiddetli rüzgâr ve fırtınadan seralar, evler, ağaçlar, elektrik direkleri ve iş yerleri zarar gördü. Burunucu Mahallesinde evinin çatısı uçan 60 yaşındaki Yaşar Erdem, “Bugüne kadar ilk kez böyle bir fırtına görüyorum. Rüzgâr insanı bile havaya uçuracak şekilde şiddetli esiyordu. Akşam saatlerinde evimde uyurken büyük bir ses duydum. Dışarıya çıktığımda evimin çatısını yola serilmiş bir vaziyette gördüm. Elektrikler kesik olduğu için her yer karanlıktı. Sabahın erken saatlerinde komşularında yardımıyla ortalığı toparladık. Belediyemizde sağ olsun vinç yardımıyla çatıyı olduğu yerden kaldırıp, ekipleriyle onarmamıza yardımcı oldu. Başkanımıza ve personellerine teşekkür ediyorum” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)