Eski Devlet Hastanesi Yaşam Merkezi Olacak

432 kez okundu 12 Nis 2017 (10:57)

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin ile birlikte yıkım işleri Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan tarafından gerçekleştirilen Eski Silifke Devlet Hastanesi binasını gezdi.


Eski Devlet Hastanesi Yaşam Merkezi Olacak

Akdoğan'dan yıkım çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Bakan Elvan, iş makinesini bir süre kullanarak yıkıma destek oldu. Birlik Başkanı Akdoğan, Bakan Elvan'a, yıkım çalışmalarını kısa sürede tamamlayacaklarını belirtip, tablo hediye etti.

Bakan Elvan, eski Devlet Hastanesi binasının yerine içerisinde Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Silifke Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğünün de bulunduğu Yaşam Merkezi açılacağı müjdesini verdi.

Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından çalışmalara başlanacağını ifade eden Bakan Elvan, Yaşam Merkezi'ni en kısa sürede tamamlayıp Silifkelilerin hizmetine açacaklarını söyledi.

SEKA LİMANI FAALİYETE GEÇECEK

Taşucu Mahallesi'nde atıl durumda olan SEKA Limanı'nın yakın gelecekte faaliyete geçirileceğini aktaran Elvan, sıkıntıların aşıldığını, kısa zamanda da ihalesine çıkılacağını söyledi.

Elvan, çalışmanın ekonomiye önemli katkı sağlayacağını ifade ederek, "SEKA Limanı'nı işletmeye başlayacağız. Orada bir sanayi altyapısı da oluşacak, üretim, ihracat olacak. Birçok kamyon sürücüsü artık Konya'dan, Karaman'dan Taşucu'na gelecek. Buranın filonuzu ve üye sayınızı yükselteceğine inanıyorum." diye konuştu.

AKDENİZ SAHİL YOLU  PROJESİ

Mersin'i Antalya'ya bağlayan Akdeniz Sahilyolu Projesi'nin de hızla devam ettiğini söyleyen Elvan, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz günlerde Akdeniz Sahilyolu Projemiz'de 6 yeni tünelin açılışını gerçekleştirdik. Tünellerimizi yapmaya devam ediyoruz. Arkadaşlarımız, hafta sonu dahil, 24 saat çalışıyorlar. Bu yolu sizlerin hizmetine bir an evvel sunmayı arzu ediyoruz. Geri kalan tünellerimizi de inşallah süratle tamamlayacağız. Önümüzdeki sene sonu itibariyle inşallah 6 tünel daha açacağız. Kalan eksiklikleri de 2019 yılında hızla bitirip Akdeniz Sahil Yolu'nun tünelleri ve viyadükleriyle Mersin'i, Antalya ile buluşturacağız."

 

 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)