Çortul, Narenciye Üreticisi Devletin Verdiği Destekle Yüzü Gülecek

473 kez okundu 30 Eyl 2015 (10:05)

Ak Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, ile Ak Parti Mersin Milletvekili Adayı Halit Çortul: “MERSİN, SİLİFKE, ERDEMLİ LİMONUNU THY İLE DÜNYAYA SATACAĞIZ!.”


Çortul, Narenciye Üreticisi Devletin Verdiği Destekle Yüzü Gülecek

Yılmaz Tezcan, Türkiye’de ilk 'sofraya güvenli üretim' projesinin Mersin'de uygulanacağını açıkladı. Mersin’in tarım ve hayvancılık alanında envanterinin çıkarılacağını belirten Yılmaz, "Dünyanın en güvenli ürünü burada yetiştirilecek. İhracatta hiçbir zorluk yaşanmayacak. 50 yıl aradan sonra ilk defa Japonya’ya greyfurt ihraç ettik. İnşallah Limon da ihraç edeceğiz. Narenciyedeki sorunlar bir süreç gerektiriyor, ancak narenciyedeki ton başına 125 dolarlık, çilek, üzüm ve sütteki desteğimiz devam edecek." dedi.

Ak parti Mersin Milletvekili adayı Halit Çortul, Mersin’in Silifke İlçesinde düzenlediği toplantıya katıldı. Vatandaşlar ile bir araya gelen Çortul, sivil toplum kuruşlarının ve üreticilerin istek ve taleplerini dinledi. Mersin'in doğulusuyla batılısıyla, kuzeylisiyle güneylisiyle Alevisi ve Sünnisi ile Türkiye'nin bir mozaiği, bir aynası olduğunu açıklayan Çortul, ", Sayın Başbakanımız mersin’in kalkınması için böyle bir ekip kurdular. Ben Mersin, Erdemli Silifkeli olmaktan, bu kente hizmet etmekten büyük şeref ve onur duyuyorum." dedi.

"SİLİFKE VE ERDEMLİ LİMONUNU DÜNYAYA UÇURACAĞIZ"

Mevcut durumda Türkiye'nin tüm dünyaya yaş meyve sebze ihracatının devam ettiğini açıklayan Çortul, tüm dünya ülkelerinin yaptığı gibi, kendilerinin de üreticinin alın terini koruyup, kollamaya devam edeceklerine işaret ederek, : "Limonun bir çok ülkeye ihraç edilmesi için yeni bir anlaşma ile THY ile bakanlarımızın görüşme yaptığını biliyoruz. Limon üreticisinin yüzünü güldüreceğiz." dedi.

Halit Çortul Silifke de ilçe esnafını ziyaret etti. destek istedi.

 

Ak parti mersin milletvekili adayı Halit Çortul, Silifke esnaf ziyaretinde İlçe başkanı Yusuf Türe. SKM başkanı Ersin Akdağan ilçe yöneticileri ve kalabalık partililer katıldı


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)