CHP Milletvekili Aday Adayı Av.Elif SElvi

10685 kez okundu 25 Ekm 2014 (13:12)

Silifke’nin sevilen ve sayılan Avukatlarından Avukat Elif Selvi, bugün yaptığı kahvaltılı basın açıklamasında CHP’den Mersin Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.


CHP Milletvekili Aday Adayı Av.Elif SElvi

2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde gönül  verdiği Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Selvi, Silifke’den aday adaylığını açıklayan ilk kişi oldu.

İNSAN İNSANA EMANET.EMANETE İHANET ETMEDEN SİYASET.

İnsana insan olduğu için ve verilecek olan görevin manevi bilinci içerisinde hareket edeceğini belirtin Selvi yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

2015 Genel Seçimlerin de Mersin CHP Milletvekili Aday Adayıyım.

1976 Silifke/Susanoğlu doğumluyum.13 yıldır Silifke’de serbest avukatlık yapmaktayım.

Hakime-Ziya (gara Ziya) Selvi’nin kızıyım.3 kardeşiz. Kızkardeşim Silifke’de Kimya öğretmeni ve Profesyonel yaşam koçu,erkek kardeşim Karaman’da aile hekimidir.

İlk,orta ve lise eğitimimi Silifke’de tamamladım.Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum.

Neden Milletvekili Olmak İstiyorum ?

Devlet anlayışımız, siyaset kültürümüz, millet olma bilincimiz,toplum olarak yaşama yeteneğimiz,varlığımıza ruh katan değerlerimiz ve insan anlayışımız olması gereken idealden çok uzak ve çok yanlış yerlere vardı.Tertemiz bir şekilde insanlığa emanet edilen en değerli varlık insandır.İnsan yalan,yanlı ve eksik bilgilerle neslinin zihinlerini şekillendirdi.

Kendi düşmanlıklarını, nefretlerini onlara benimsetti. Ve ortaya çok yanlış insan örnekleri çıktı.Bu insanların oluşturduğu toplum güvensiz,huzursuz ve saldırganlığa yatkındı.En bariz özelliği ise,istenilen yere yönlendirilebiliyor olmasıydı.Çünkü insanların kendi iradeleri ile oluşmuş düşünceleri yoktu.Hani özgürüz sanıyoruz ya kendimizi, değiliz.Çünkü özgürlük,kendinize ait,gerçek bilgiye dayalı duygu ve düşüncelerin yarattığı irade ile yaşanır.Bizler ise hep bize sunulanlar üzerinden hissettik ve düşündük.Bunlar üzerinden tanımladık hayatı.Bunlar üzerinden düşman seçtik kendimize.Bunlar üzerinden çok kolay ve haksız yargılarımız oldu.Ve o kadar dolduruldu ki zihnimiz,kalbimiz bu tehlikeli ve zararlı aktarımlarla,birbirimizi sevecek yer bulamadık içimizde.En acısı da,siyasetinin asla yapılmaması gereken,siyaset üstü değerlerimiz vardı,zalimce siyasete malzeme yapılan. Temelsiz, gerçeğe aykırı söylemlerle, siyasi sloganlarla çok yıprattığımız İslam’ımız, Atatürk’ümüz, tarihimiz ve insanlığımız gibi. Yanlış örneklerine bakarak, asılları suçladık ,öteledik.Güzeli kirlettik,pas tutturduk,güzelliğini,özelliğini göremez olduk.

Ben hep şunu iddia ettim; insan, ahlak temelli gerçek bilgiyle ve insan olmanın onurunun bilinciyle şekillenmeli. Bu sağlanmadan siyasi partiler kurtuluşumuz için yeterli değil diyordum. Ama şu da bir gerçek; siyaset o kadar çok hayatımızın içinde ki,o kadar çok müdahil ki her şeye,siyasetin mekanizmasının içinde yer almadan insana dair ,topluma dair iyi bir şeyler yapmak neredeyse imkansız.

Birilerinin yüreği öfkeliyse bu bizim suçumuz, birileri cahil kalmışsa da bu bizim suçumuz, birileri değerlerimize küfrediyor ya da nefret ediyorsa bu bizim suçumuz, her borç intiharı, her çocuk gelin, her öldürülen kadın, her çocuğun öksüzlüğü yetimliği, her çekilen silah, her atılan taş bizim suçumuz. En çok da bunları önlemekle yükümlü  siyasetin suçu.

Belki yakın zamanda hali hazır toplumun karakterine yerleşmiş bu tehlikeli duygu ve düşünceleri kazıyıp yerine sevgi,  kardeşlik , barış ekmemiz zor olacak.Ama bu mücadeleye değer.Ama asıl önemlisi;GELECEK NESİLLERE KIYMAYALIM.Onlara,geçmiştekilerin bize yüklediği nefretin,düşmanlığın,yoksulluğun ve bilgiden yoksunluğun ağır yüklerini aktarmayalım.Biz onlara sadece gerçekleri öğretelim.İnsanın insana üstünlüğünün olmadığını,üstünlüğün iyi ahlak ve bilgi de olduğunu öğretelim.Kişisel,ruhsal ve fiziksel gelişimleri için tüm özgürlükleri yaratalım,imkanları sunalım.Bırakalım sevgiyi seçsinler,çünkü kendi haline bırakılan her insan doğası nefrete değil,sevgiye meyillidir.

İşte özetle bu düşüncelerimi daha çok insana ulaştırmak ve etkin olarak hayata, pratiğe aktarmak için siyaset dedim. Onurlu, şerefli, özgür,eğitimli,bilinçli insan diyen ve bunun için laik,demokratik,çağdaş hukuk devletini savunan,adaletin garantörü,insan haklarına saygıdan ödün vermeyen ve yurtta sulh cihan da sulh diyen CHP de siyaset dedim.

Ben bir yola çıktım. TEK GÜVENDİĞİM İYİ NİYETLERİM.YÜREĞİMİ BİLEN ALLAH’DA KERİM.YOLUMU NEREYE KADAR AÇTIYSA ORAYA KADAR GİDERİM." dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( 1 yorum yapıldı )Heather

menzilh diyor ki:ya hu bu arkadaş ak atrpaki var iken gene7 partiden aday olup ak partiyi eleştirerek sokaklarda gezmemişmiydi,nasıl inanacağız sana sayın muslubaş,ha birde merak ediyorum tahsil durumunuzu malum artık ak partiden fcniversite mezunu olmayanların aday olma şansı yok ta.