Ben sana güvenmiyorum ki

12851 kez okundu 10 Eyl 2014 (08:39)

Yüce Allah (c.c) cümlemizi kul kapısına muhtaç etmesin... Bugün siyaset sahnesinde güveneceğimiz sahipleneceğimiz insan bir elin parmakları kadardır “Bizi asla unutmaz” dediğimiz Milletvekillerimiz bakanlarımız başkanlarımız O mevkilere geldiklerinde unutuyor maalesef Cemayülüevvel çuValından şalvar yapan iki arkadaşın hikaye si gibi


Ben sana güvenmiyorum ki

KARINCA İLE HZ. SÜLEYMAN 

Bir gün Süleyman Peygamber (a.s) bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar.
Karınca da,
"Bir buğday tanesi yerim" diye cevap verir.
Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyen Süleyman Peygamber (a.s) karıncayı bir şişeye koyar. Yanına da bir buğday tanesi koyarak hava alacak şekilde şişeyi kapatır. Ondan sonra da bir yıl bekler. Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısını da bırakmıştır. Kendi kendine meraklanır. Acaba neden yemedi?

Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s) karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar.
Karınca da,
"Daha önce benim yiyeceğimi yüce Allah (c.c) verirdi. Ben de O'na güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak yerdim. Çünkü O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi. Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenemedim. Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin. O yüzden de bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek, diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım" diye cevap verdi.

Yüce Allah (c.c) cümlemizi kul kapısına Muhtaç etmesin
Bugün siyaset sahnesinde güveneceğimiz sahipleneceğimiz insan bir elin parmakları kadardır “Bizi asla unutmaz” dediğimiz Milletvekillerimiz bakanlarımız başkanlarımız O mevkilere geldiklerinde unutuyor maalesef Cemayülüevvel çuValından şalvar yapan iki arkadaşın hikaye si gibi


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( 1 yorum yapıldı )Sel

Kırmızı gf6zleriyle Arap kokan bir adam ve şarkının başlamasıyla hareketlenen yfczfc. Kadife ses deiekldri bu kadınınki olsa gerek. Ve Beyrut bfcyfck aşkı Akdenizin.