Başkan Yardımcısı Savar, kamuoyunu bilgilendirdi

3982 kez okundu 10 Ağs 2014 (17:24)

Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Savar, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Silifke Belediyesi arasında yürütülen MESKİ protokolünün sonlandırıldığını belirterek, içme ve sulama suyuyla ilgili faaliyetlerin Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü açıkladı.


Başkan Yardımcısı Savar, kamuoyunu bilgilendirdi

Büyükşehir yasasıyla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini vurgulayan Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Savar, mahalle muhtarlarının ve vatandaşların içme ve sulama suyuyla ilgili problemlerinde MESKİ Genel Müdürlüğüne müracaat edebileceklerini dile getirdi.

Muhtarların ve vatandaşların sorunlarını mahalle mahalle gezip tek tek dinleyeceklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Savar, hizmetler konusunda tüm mahalleleri tek tek ele alacaklarını, bu konuda herkesin biraz sabırlı olmasını istedi. Büyükşehir yasasıyla ilgili bazı sıkıntıların doğduğunu ifade eden Savar, ‘Bu sıkıntıları aşmak için bir takım proje ve çalışmalarımız var. Halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek bu sorunların üstesinden geleceğiz.

Şuan içme ve sulama suyuyla ilgili faaliyetleri Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğüne devrettik. Bundan sonraki süreçte alacak, borçlar, bakım ve onarım hizmetleri MESKİ kontrolünde yapılacaktır. Halkımızın mağdur olmaması için bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek istedik.

Genelde mahalle muhtarlarımızla içi içe bir çalışma yapıyoruz ama inşallah bundan sonra 88 mahalle muhtarımızla birlikte el ele gönül gönüle Silifke’ye güzel hizmetler yapmayı Allah bize nasip etsin. Yeni büyükşehir yasasından önce yetki alanımız 14 mahalle idi ama bu yasayla birlikte 66 köyümüz ve kapanan 8 beldemiz Silifke’nin Mahallesi konumuna dönüştü. Bu durumda 88 mahallemize kaliteli ve hızlı bir hizmet sunmanın gayretleri içerisindeyiz.’ dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)