Bakan Elvan’Dan Kırobası-Karaman Yolu Müjdesi

579 kez okundu 30 Eyl 2015 (10:01)

Silifke’de partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Kırobası-Karaman yolunun önümüzdeki yıl ihale edilerek yapılmaya başlanacağı müjdesini verdi.


Bakan Elvan’Dan Kırobası-Karaman Yolu Müjdesi

Eşi Zeliha Elvan, milletvekili adayları, AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar ile birlikte ilçeye gelen Elvan, İlçe Başkanı Yusuf Türe, yönetim kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.

Seçim otobüsü üzerinde Mersin Milletvekili adaylarının tanıtılmasının ardından bir konuşma yapan Elvan, tüm halkın, Türk milletinin ve İslam aleminin Kurban bayramını tebrik ettiğini kaydetti.

Silifkelilere müjdeli haberlerle geldiğini ifade eden Elvan, Aksıfat ve Kayraktepe barajlarının en kısa zamanda tamamlanacağını, Mersin-Antalya sahil yolunun, Silifke-Mut, Silifke-Gülnar yollarının tamamlanacağını belirtip, Çeşmeli-Taşucu otoban yolu ile Kırobası-Karaman yolunun da önümüzdeki yıl ihale edilerek yapımına başlanacağı müjdesini verdi.

Koalisyon hükümetinin neden kurulmadığı konusunda bilgi veren Elvan, “Üç dört aylık süreçte neler yaşandığını gördünüz. Milletimiz bize bir koalisyon hükümeti kurmayı takdir etti. Saygı duyuyoruz. Ve bu çerçevede çalışmaları başlattık. Ben hem CHP hemde MHP’deki görüşmelerde bulundum. Ancak buradan şunu ifade etmek istiyorum, gerçekten çok zor anlar yaşadık. Özellikle MHP’nin Genel Başkanı Sayın Bahçeli olmaz da olmaz dedi, hayır, hayır, hayır dedi. Bir taraftan ben elimi değil gövdemi taşın altına koyarım dedi ama diğer taraftan bırakın gövdesini elini bile, parmağını bile, bir kılını bile taşın altına koymadı. Biz gittiğimizde daha derdimizi anlatmadan ben sizinle koalisyon yapmak istemiyorum dedi. CHP’ye baktığımızda oda son 13 yılda yaptıklarımızın bir tahribat olduğunu, bir onarım hükümeti kurmak istediğini ifade etti. Bizde onlara şunu ifade ettik, onarım değil bir reform hükümeti kurabiliriz dedik. CHP ona da hayır dedi. Ve neticede Sayın Cumhurbaşkanımız, partimizin kurucusu, büyük önderimiz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakanımıza hükümeti kurma görevi verdi. Anayasa gereği hem CHP’nin hemde MHP’nin bakan vermesi gerekiyordu. Ama bir anlamda biz anayasayı tanımayız dediler. Erken seçim hükümetine bakan bile vermediler. Düşünün ülke sevdası böylemi olur, ülke aşkı böylemi olur, milliyetçilik böylemi olur.  Şairimiz diyor ki Çatma kurban olayım çehreni ez nazlı hilal. Evet bizim milletimiz bu ay yıldızlı bayrağımızdaki hilalin kaşını çatmasına asla izin vermeyecektir” dedi.

Kandil’den bir açıklama geldiğini vurgulayan Elvan, “Bu terör yuvasının bulunduğu yerden bir açıklama geldi. Biz artık illerde vatandaşlarımızın ayaklanmasını istiyoruz dediler, artık biz kendi bağımlığımızı, özerkliğimizi kurmak istiyoruz dediler Türkiye Cumhuriyet devleti güçlü bir devlet. Ve bu arada bazı polislerimizi, askerlerimizi şehit ettiler. Ama biz sevgili kardeşlerim 1990’lı yılların Türkiyesinde değiliz. Geçmişte biz İsrail’den almış olduğumuz insansız hava aracını kullanıyorduk, dışarıdan almış olduğumuz helikopterleri kullanıyorduk. Şimdi kendi ürettiğimizin insansız hava araçlarını, kendimizin ürettiği atak helikopterleri kullanıyoruz. Terörü işte bu donanımla, güçlü silahlı kuvvetlerimizle kökünden kazıyacağız” dedi.

Terör örgütüne dışardan destek sağlandığını belirten Elvan, “O silahları, o paraları kim veriyor terör örgütüne. Biz bunları geçmişte yaşadık biliyorsunuz. Ülkemizin dört bir yanının yıl 1918 işgal ettiler. Türkiye gibi bir devletin kurulmasını istemediler. Ama yaşlısıyla genciyle, erkeğiyle, kadınıyla o milli mücadele ruhuyla atalarımız savaştılar ve geldikleri gibi o yabancılar ülkelerine geri döndüler. İşte milletimizle hesabı olan varsa, devletimizle, hesabı olan varsa, ay yıldızlı bayrağımızla, Türkiyemizle hesabı olanlar varsa bizi iyi tanısınlar. Biz öyle bir devletiz ki evet yeri gelir susarız ama yeri geldiğinde de gerekeni yaparız. Bizim geçmişte ne yaptığımızı gördüler, bundan sonra da yaparız” dedi.

 

Konuşmanın ardından ise Bakan Elvan ve milletvekili adayları vatandaşlarla bayramlaştı. 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)