Akdoğan, "Silifke’nin tanıtımında filmlerin önemi çok büyüktür."

9951 kez okundu 02 Ock 2015 (13:22)

Bir çok sinema ve dizi filmine ev sahipliği yapan Silifke’de “Yıllar sonra” isimli sinema filminin çekimleri devam ederken, Silifke Sulama Kooperatifleri Kurucu Müdürü Ersin Akdoğan’ın organizesi ile Nuru Köyünde filmin kız isteme sahnesi çekildi.


Akdoğan,

Yönetmen oyuncu Murat Kızıl, Tiyatro ve sinema sanatçısı yönetmen Melih Akbaba, Yapımcı Zühal Kavak, Başrol oyuncuları Güler Paillart ve İlçemizin tanınmış sinema ve dizi filmlerinde rol almış oyuncu Gökhan Akkoç’un başrol oynadığı sinema filmine ev sahipliği yapan Ersin Akdoğan, “Silifke’de çekilen sinema filmine destek verdik. Nuru Köyü halkı ile birlikte bizlerde ilçemizin tanınmasında emeğimiz olsun istedik. Kız isteme sahnesini Köyümüzde gerçekleştirdik. Köy halkımız ile birlikte Silifke için yapılacak tüm iyi ve olumlu gelişmelere destek vermeye devam edeceğiz. Silifke’nin tanıtımına önceden olduğu gibi bugünde yarında destek verip, el birliği ile İlçemizi yaşanabilir bir yer olması için emek vereceğiz” diye konuştu.
Başrol oyuncularından Güler Paillart ise, “Ersin Akdoğan Beye bizleri misafir ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Ekibimizle birlikte Silifke’de sinema filmimizi çekiyoruz. Silifke halkı bizleri iyi tanıyor ve seviyor. Bizlere çok yardımcı oluyor. Nuru Köyü halkı ve Ersin Akdoğan Beye bizlere verdiği destekten dolayı ekibimiz adına çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
YILLAR SONRA SİNEMA FİLMİN KONUSU
Yılmaz ailesinin bir kaza sonucu büyük acılar ile dağılmasını ve farklı hayatlar ile sürdürdükleri yolların seneler sonra kesişmesini anlatan dram yüklü bir hikâyedir. Hikâyemiz, dört kişilik bir ailenin en küçük bireyi olan Mazlum’un istemeden babasının ölümüne sebebiyet vermesiyle başlar. Suçluluk duygusuyla köyündeki annesi Leyla Hanım’ı ve ağabeyi Mahir’i bırakıp evden kaçan Mazlum, bir mafyanın eline düşer ve mafya tarafından bir zengin aileye satılacaktır. Köylüler, Mahir ve Leyla tarafından bütün köy talan edilmiş olsa da Mazlum’dan tek bir iz bile bulamayacaktır. Bu süre zarfında da yalnızlaşan Leyla’nın durumundan yararlanmak isteyen Mehmet, Leyla’ya sahip olmak isteyecektir ama Mehmet’in ölümü de Mahir’in elinden olacaktır ve Mahir kendisini genç yaşta cezaevinde bulacaktır.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)