81 Yaşında Dokuma Sanatını Yaşatıyor

479 kez okundu 04 Ağs 2016 (11:25)

Canbazlı Mahallesinde Silifke Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, 81 yaşındaki çul ve kil dokumacılığı yapan Fatma Can teyzeyi evinde ziyaret etti.


81 Yaşında Dokuma Sanatını Yaşatıyor

Bileğinin hakkıyla dokuduğu çul ve kilimleri camilere ücretsiz olarak dağıtan Fatma teyzeyle uzun süre sohbet eden Başkan Mustafa Turgut, kendisine ikram edilen yanık ayranından içti. Başkan Turgut’a yardımcısı Ömer Savar ve Garaj Amiri Ali Şahin’de eşlik etti. Dizlerinden rahatsızlığı bulunan Fatma Can teyze, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’un kendisini ziyaret etmesinden çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Mahallemizin yollarını yapıyorsunuz. Buralar yıllardır hiçbir hizmet görmemişti. Bu yollar sadece evlere değil ekmeğimizi çıkardığımız, alın terimizi döktüğümüz tarlalarımıza da gidiyor. Allah sizlerden hep razı olsun. İşinizde gücünüzde kolaylık ihsan eylesin. Çok dua ediyorum sizlere. Hizmetlerin en iyisini en hayırlısını yapıyorsunuz” diye konuştu.

Fatma teyzenin ellerini öperek hayır ve duasını alan Başkan Turgut, Fatma ninenin isteklerini de dinledi.

 

Fatma teyzenin sağlığı ile ilgili bilgilerde alan Turgut, Silifke Belediyesi’nin sosyal çalışmalara ağırlık verdiğini, ilçede yaşayan genç yaşlı herkesin sorunu ile yakından ilgilendiğini belirtti. Sosyal projelerin belediyelerin asli görevleri kadar önemli olduğunu belirten Başkan Turgut,”Yaşlılarımız için elden gelen değil, hak edilen yaşam standartlarının sağlanması gerekiyor. Toplumun önemli bir bölümünü oluşturan ve yaşamları süresince edindikleri deneyimlerin genç kuşaklara aktarılmasında önemli rol oynayan tüm yaşlılarımızın ellerinden saygıyla öpüyorum. Silifke inşallah yakın bir zamanda bugünkü durumundan çok daha farklı yerlerde olacaktır” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)