Turgut, Tuluk’ta Ayran yaydı.


30 Mayıs 2024
Okuma : 1.284

Kurtuluş Ayşe Çomoğlu İlkokulu tarafından düzenlenen ‘Kültürün İzinde Mersin’ ve ‘You Cook My Food Best’ e Twinning Projesi etkinliğine katılan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut; tulukta ayran yaydı, yemek yapan kadınlarla sohbet edip kolaylıklar diledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, okul müdürleri, öğretmenler, basın mensupları ve mahalle muhtarlarıyla çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, yöresel yemeklerden olan dövme, yahni ve ayran ikramları yapıldı.
Okul Müdürü Adnan Şeker ile birlikte Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan dikiş kursu standını gezen Başkan Mustafa Turgut’a, veliler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Okullarda düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerin, okul adına önemli ve faydalı olduğunu belirten Başkan Turgut, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Geleceğin teminatı olan öğrencilerin her zaman yanında olduğuna dikkat çeken Başkan Turgut, “Okulumuzun ‘You Cook My Food Best’ projesi ile kendi kültürümüzü her anlamda tanıtması ve bu tanıtıma katkı sunması çok önemli. Çocuklarımız bizim her anlamda geleceğimiz ve bu geleceğe hak ettiği şekilde sahip çıkmamız gerekiyor. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı ve mutluluk her şeye bedel. Silifke Belediyesi olarak öğrencilerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Proje etkinliği içerisinde yöremize özgün yayık ayranı, dövme ve yahni gibi yemeklerin ikram edilmesi, birlik ve beraberliğimizin gelecek nesillere aktarılmasında ve unutulmamasında ayrı bir değer katmış olacaktır. Okul müdürümüz Adnan Şeker başta olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir