Silifkede Çağla Festivali?


09 Mart 2024
Okuma : 1.018

Altunok, “Çiftçilerimizin Her Zaman Yanındayız”


İlçeye bağlı Işıklı ve Çevre Mahalleleri Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Kültür ve Turizm Derneği ile ortaklaşa düzenledikleri çağla festivalinde konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, her zaman çiftçilerin yanında olduklarını bildirdi.
Çağla festivali ve kültür şenliğinin Işıklı mahallesinde düzenlenmesinden dolayı çok memnun olduklarını belirten Işıklı Mahallesi Muhtarı Zafer Can konuşmasında, “Türkiye genelinde turfanda çağlayı her mevsimde bizim çiftçi kardeşlerimiz yetiştirmektedir. Biz de yetiştirdiğimiz bu tarım ürünümüzün tanıtılması için Silifke Belediyemizle ortak bir çalışma yaptık. Bugün de düzenlediğimiz bu şenlikle çağlamızı tanıtıyoruz. Bizlere her zaman destek olan Silifke Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a teşekkür ediyorum. Çiftçilerimizi daha iyi ve daha kaliteli üretime teşvik etmek amacıyla düzenlenen en iyi çağla yetiştiren ve en iyi çağla bahçesi oluşturan çiftçimizin ödüllendirilmesi de bizleri memnun etmiştir” diyerek memnuniyetini dile getirdi.
Festivalde konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, bu tür etkinlikler sayesinde yörenin, tarım ürünlerini, doğal güzelliklerini, kültürünü ve sosyal yaşantılarını tüm dünyaya tanıtma gayreti içerisinde olduklarını açıkladı. Başkan Altunok konuşmasında, “Çağla festivali ve kültür şenliğimizi geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. İlçemizin sosyal ve kültürel bakımdan gelişmesi, vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin yükselmesi, kısacası merkez ve kırsalıyla daha yaşanılabilir bir Silifke hayalimiz her zaman önceliğimiz olmuştur, olmaya da devam edecektir. Silifke yoğurdumuz, çileğimiz ve çağlamız başta olmak üzere diğer tarım ürünlerimizin tanıtımını yapmak üzere bu tür etkinliklerimize ağırlık vereceğiz. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözüyle ve üretken belediyecilik anlayışıyla her zaman üreticilerimizin yanındayız. Allah’ın izni siz değerli halkımızın da desteği ile çiftçilerimizin gelirlerini arttırmaya yönelik hazırladığımız projelerle üretimin devam etmesine katkı sağlayacağız. 5 yıl daha şehrimizi yönetmek için bizlere bu görevi tevdi ederseniz, yeni dönemde de üreten çiftçilerimizin desteklenmesi, tarım yollarının asfaltlanması ve yeni yolların açılması, tarımsal sulama projeleri, ortak makine parkı sayısının artırılmasının yanı sıra üretime katkı sağlayan tüm çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Siz yeter ki üretin biz hep sizlerin yanınızda olacağız. Halkımıza verdiğimiz hizmetlerde öneri ve destekleri ile bizlere her zaman yardımcı olan mahalle muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza da buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Halkımızın katılımı ile coşkulu ve heyecanlı bir şenliği de birlikte kutlamanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyorum. Ünlü ses sanatçılarımız Ece Mumay ve Mustafa Keser’i siz vatandaşlarımızla baş başa bırakıyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyor, emeği geçenleri yürekten tebrik ediyorum” diyerek sanatçı Ece Mumay ve Mustafa Keser’e meşhur Silifke yoğurdu ve çağla ikram etti.
Silifke Belediyesi Halk Oyunlarının gurubunun sunduğu folklor gösterileri ile devam eden şenlikte ayrıca
en iyi çağla yetiştiren Ülkü Çevik, Ahmet Ali Poyraz ve Kevser Kaya’ya ayrıca en iyi çağla bahçesi oluşturan çiftçi Kamil Uysal’a da çeşitli ödüller verildi.
Işıklı mahallesinde düzenlenen çağla festivali ve kültür şenliklerine ise Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Sadık Altunok, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Kıvanç Derya, Taşucu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Küpük, Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Temur ve mahalle muhtarları, Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun, Kamu-Sen Başkanı İbrahim Atalay, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.
09.03.2024, Mevlüt Partal, Silifke,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir