Baba oğul kampı sona erdi..


22 Kasım 2022
Okuma : 133

Silifke’de baba-oğul kampı sona erdi
Silifke Belediyesi tarafından Narlıkuyu mahallesi Akkum gençlik kampında düzenlenen baba-oğul kampının sona erdiği öğrenildi.
Eşsiz doğası ve denizi ile ünlü Akkum gençlik kampında düzenlenen etkinliğe katılan baba ve oğulları, doğayla iç içe unutamayacakları iki gün geçirdikleri bildirildi. Narlıkuyu mahallesi Akkum İzcilik Kampında devam eden etkinlikte bir araya gelen baba ve oğulları, hazırlanan program dahilinde sabah sporları, geleneksel okçuluk eğitimi, balık tutma becerisi, kişisel gelişim eğitimleri, el sanatları eğitimi ve sokak oyunları ile ilgili etkinliklere katıldı.
Beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkan Yardımcısı Mehmet Gündüz’le birlikte baba-oğul kampını ziyaret eden Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “İnsanlar bugünkü hayat şartlarında yoğun bir iş temposu ve sanal dünyadan dolayı farklı bir yaşam sürdürmektedirler. Bu durumda çocukların özlemle ve merakla bekledikleri şey, aileleriyle birlikte vakit geçirmektir. Bizde belediye olarak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzle birlikte ortaklaşa düzenlediğimiz bir etkinlikle Baba ve Oğullarını Akkum İzcilik Kampında topladık. İlçemizin gelişmesi ve güzelleşmesi yönünde yaptığımız yatırımların ve çalışmaların yanında sosyal belediyeciliğe de büyük önem veriyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız ve özel çocuklarımıza yönelik ortaya koyduğumuz sosyal projeler hem bizleri hem de ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı mutlu ve memnun etmektedir. Akkum gençlik kampında düzenlediğimiz bu etkinlikte yaklaşık 60 baba ve oğulu bir araya getirdik. Düzenlediğimiz kampa babalarıyla birlikte katılan çocuklarımız ve gençlerimiz eşsiz doğası ve denizi ile ünlü Gençlik kampımızda unutamayacakları anlar yaşadılar. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzle birlikte ortaklaşa düzenlediğimiz program dahilinde sabah sporları, geleneksel okçuluk eğitimi, balık tutma becerisi, kişisel gelişim eğitimleri, el sanatları eğitimi ve sokak oyunları ile ilgili etkinliklere yer verdik. Kampa katılan baba ve oğulları çeşitli etkinliklerle eğlenceli vakit geçirdiler. Kampa katılan çocuklarımız ve gençlerimizin hayatlarında önemli izler bırakacak olan bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz” diyerek kendilerine destek veren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Türe ve ekibine de teşekkür ettiğini açıkladı.
Sosyal proje kapsamında anne-kız ve dede-torun kampı hazırlıklarına da başlayacaklarını bildiren Başkan Altunok, baba ve oğulları ile birlikte günün anısına bir de pasta kestiler.
22.11.2022, Mevlüt Partal, Silifke,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir